Očihov - Zjednodušená verze stránek

Aktuality - Univerzita třetího věku v Podbořanech

Informační centrum města Podbořany zahajuje provoz konzultačního střediska pro výuku seniorů. Jedná se Virtuální Univerzitu třetího věku, garantem studia jsou PEF ČZU v Praze. Informace pro zájemce o studium v infocentru, na telefonním čísle 775 762 141, infocentrum@podborany.net

Informační centrum Podbořany

zahajuje provoz

konzultačního střediska pro výuku seniorů

Virtuální Univerzita třetího věku

Kdo může studovat: Osoby se statutem důchodce

Invalidní důchodce bez rozdílu věku

Způsob výuky: Časová náročnost cca 1,5h 1x za 14 dní

-při výběru 2 kurzů je přednáška 1x týden

Místo výuky: Muzeum Podbořany, Dukelská 1, 441 01 Podbořany

Termíny prvních nezávazných přednášek/kurzů (můžete zvolit 1 kurz)

26.září 10:00 - Cestování - Co jste možná nevěděli

3.října 10:00 -  Etika jako východisko z krize společnosti

Financování: 400,-/1 kurz semestr ( 6 přednášek 1x 14 dní) splatné po první přednášce - pokud se rozhodnete pokračovat ve vzdělávání

Garantem studia jsou Provozně ekonomická fakulta Česká zemědělská univerita v Praze.

Virtuální U3V je dlouhodobá společenská aktivita v oblasti seniorské výuky, jejímž cílem je zpřístupňovat vzdělávání označované jako Univerzita třetího věku těm zájemcům, kteří se z různých důvodů nemohou účastnit prezenčního studia U3V v sídlech vysokých škol či univerzit. Využitelnost se předpokládá zejména pro seniory, kterým ve studiu brání vzdálenost od sídel vysokých škol, či zdravotní problémy. Tato forma výuky je chápána jako forma distančního seniorského vzdělávání. Posluchači se do výuky zapojují v „konzultačních střediscích VU3V“, která jsou PEF ČZU v Praze (garantem studijního programu a organizačním garantem VU3V) zřizována v jednotlivých lokalitách/regionech.

Systém výuky je založen na vysokoškolskými lektory předem natočených multimediálních přednáškách, které se prostřednictvím internetu přenášejí do výukových míst v rámci celé ČR, nezávisle na čase.

Informace: Informační centrum Podbořany, Dukelská 1, 441 01 Podbořany, nebo na tel. čísle: 775 762 141, email: infocentrum@podborany.net

Datum vložení: 25. 8. 2023 12:23
Datum poslední aktualizace: 25. 8. 2023 12:30