Obec Očihov
ObecOčihov

S čím Vám můžeme pomoci

rozšířené vyhledávání

Nabídka Občanského sdružení spotřebitelů TEST-bezplatná spotřebitelská poradna ve prospěch občanů

Nabídka Občanského sdružení spotřebitelů TEST

Vážení přátelé,

jménem Občanského sdružení spotřebitelů TEST si Vám dovolujeme nabídnout užitečnou spolupráci s naší bezplatnou spotřebitelskou poradnou ve prospěch Vašich občanů.

Každý den se řada spotřebitelů, včetně občanů Vašeho města či obce, dostává do různých spotřebitelských situací, ne vždy se to však obejde bez komplikací (reklamace, předváděcí akce, podomní prodej, nedodání zboží v termínu, poškození oděvu v čistírně, ubytování v hotelu nižší kategorie, vysoké vyúčtování za energie, nepřiměřená ujednání pojistných, úvěrových a leasingových smluv a jiné).

V rámci zvyšování povědomí spotřebitelů o jejich právech a následné pomoci při porušení těchto práv poskytujeme bezplatně:

·         právní poradenství z oblasti spotřebitelského práva na telefonní lince 299 149 009, která je v provozu od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin; poradenství je zdarma, platí se pouze cena běžného hovoru

·         informační brožuru o marketingových praktikách prodejců na předváděcích akcíchpodomních prodejců určenou převážně seniorům nabízíme k  bezplatné distribuci mezi organizace, věnující se seniorům, či jednotlivé občany); její náhled, který není určen ke zveřejnění či jinému šíření, si můžete stáhnout na stránce: http://www.dtest.cz/clanek-2118/dtest-nabizi-spotrebitelska-poradna-zdarma

·         samolepku „Nevhazujte reklamu“ určenou k volné distribuci, kterou může spotřebitel dát jasně najevo, že nesouhlasí s vhazováním reklamních letáků do poštovní schránky; její náhled je také ke stažení na stránce uvedené v předcházejícím bodě

·         databázi nebezpečných výrobků volně zpřístupněnou na webových stránkách www.nebezpecnevyrobky.czs možností si zvolit pravidelné zasílání nových informací k vybrané kategorii výrobků

·         vybrané vzory právních listin a podání vypracované pro řešení konkrétního problému (volně ke stažení na webových stránkách www.dtest.cz)

Cílem naší neziskové organizace je ochrana spotřebitele, proto k naší dlouhodobé a hlavní činnosti patří testování výrobků a služeb, jejichž výsledky publikujeme v námi vydávaném časopise dTest  a na webových stránkách www.dtest.cz.

Rádi bychom Vaším prostřednictvím informovali Vaše občany o možnosti kontaktovat v případě spotřebitelského problému naši spotřebitelskou poradnu. Je možné tak učinit:

·         uveřejněním loga našeho sdružení a samostatného banneru, obsahujícího logo našeho sdružení spolu s uvedením telefonního kontaktu na poradnu, na Vašich webových stránkách, ve Vámi vydávaném tisku či na vývěsce úřadu; obojí v tiskové kvalitě - ke stažení na stránce http://www.dtest.cz/clanek-2118/dtest-nabizi-spotrebitelska-poradna-zdarma

·         uveřejněním připraveného textu obsahujícího základní informace uvedené výše, který je možné ihned v této podobě uveřejnit spolu s logem či bannerem (rovněž na uvedené webové stránce)

·         vyvěšením plakátu s informací o poradně na vývěsce úřadu, v čekárně u lékaře apod. (velikost A3, náhled na uvedené webové stránce)

·         distribucí informačních brožur a samolepek, které Vám za tímto účelem zdarma dodáme (náhled opět na uvedené webové stránce)

V případě Vašeho zájmu či jakýchkoli dotazů se na nás neváhejte obrátit, a to e-mailem na adresu fialova@dtest.cz nebo sedlakova@dtest.cz či na telefonní kontakt uvedený níže. Rozhodnete-li se uveřejnit odkazy na spotřebitelskou poradnu, požádali bychom Vás o následné zaslání zprávy o tomto uveřejnění, příp. spolu s uvedením internetového odkazu.

Věříme, že naše nabídka je pro Vás a především pro Vaše občany vítanou pomocí, a budeme se těšit na spolupráci.

Mgr. Jana Fialová

Časopis dTest
objektivně * nezávisle * bez reklam

Občanské sdružení spotřebitelů TEST
Moskevská 415/1, 101 00 Praha 10 - Vršovice
www.dtest.cz
tel.: 241 404 922

Občanské sdružení spotřebitelů TEST, založené v roce 1992, je vydavatelem časopisu dTest a provozovatelem webových stránek www.dtest.cz, kde jsou publikovány výsledky nezávislých a objektivních testů výrobků, varování před nebezpečnými a zdravotně závadnými výrobky, informace o právech, které chrání spotřebitele a posilují jejich postavení vůči prodávajícím a další rady. Od roku 1994 publikovalo sdružení testy tisíců výrobků a upozornilo na stovky nebezpečných výrobků (většina z nich byla určena dětem). Cílem prováděných testů a zveřejňování jejich výsledků je usnadnit rozhodování spotřebitelů při nákupu spotřebního zboží a tím rovněž apelovat na prodejce, aby jimi nabízený sortiment výrobk� � byl skutečně kvalitní.

Datum vložení: 16. 3. 2012 0:00
Datum poslední aktualizace: 16. 3. 2012 0:00