Obec Očihov
ObecOčihov

S čím Vám můžeme pomoci

Seniorská obálka

Při záchraně lidského života rozhoduje každá sekunda. Drahocenný čas však záchranáři ztrácejí komplikovaným zjišťováním anamnézy u starších pacientů, kteří nejsou často schopni rychle sdělit, jaké užívají léky ani kontakty na blízké osoby.

Včasné informace pomáhají

Jako účinná a jednoduchá pomůcka pro záchranáře při akutním lékařském zásahu může sloužit jednoduchý tiskopis, který je primárně určen lidem staršího věku, především pak těm, kteří žijí osamoceně.

Do tiskopisu vyplní (i za pomoci příbuzných nebo praktického lékaře) údaje týkající se zdravotního stavu, např. jaké berou léky (včetně dávkování), kdy a s čím byli hospitalizováni a také například jaké mají alergie. Součástí formuláře jsou i kontakty na blízké osoby.

Nejvhodnější umístění uvedeného formuláře je v bytě nebo v domě  na dveřích lednice nebo vnitřní straně vstupních dveří. Integrované složky záchranného sytému Ústeckého kraje (zdravotnická záchranná služba, hasiči a policie) jsou o umístění karty informovány a budou ji hledat vždy na těchto místech.

Formulář je k dispozici na webových stránkách Obce Očihov, kde je možné si jej stáhnout. Další variantou je osobní převzetí formuláře na obecním úřadě v Očihově nebo na sociálním a zdravotním odboru městského úřadu v Podbořanech.

Starší lidé, kteří nemají možnost získat formulář z webových stránek a je pro ně problematické dostavit se z důvodu nepříznivého zdravotního stavu na úřad, se mohou telefonicky obrátit na pracovnici OÚ v Očihově paní Blanku Dandovou (415 216 005), která formulář žadateli přinese osobně nebo pracovnice sociálního odboru MěÚ v Podbořanech paní Mgr. Petru Vaňkovou (415 237 508) a Janu Rottovou, DiS. (415 237 516), které poskytnou potřebné poradenství nejen v souvislosti s vyplněním tohoto formuláře.

Ucelené a přehledné informace zrychlí a především usnadní zásah záchranářů při akutním zhoršení stavu seniora a poslouží k rozhodnutí o optimální terapii na místě nebo nutnosti transportu do zdravotnického zařízení.

Přílohy:

Formulář (I.C.E. KARTA) - zde ke stažení

Pravidla pro vyplnění formuláře - zde ke stažení

Datum vložení: 26. 4. 2019 0:00
Datum poslední aktualizace: 26. 4. 2019 0:00

slabý déšť, čerstvý jihozápadní vítr
vítrJZ, 9.89m/s
vlhkost85%